Jdi na obsah Jdi na menu
 


magie svicek

12. 5. 2007

Magie svíček

30.8.2006 16:14 | SVÍČKOVÁ MAGIE

Ochrana proti černé magii

úplně na začátek bychom měli vědět, že pokud pracujeme s energií, tak na sebe přivoláváme bytosti z různých sfér, které nám mohou velmi ublížit a můžeme se potom z takových bytostí i zbláznit, a proto bychom ještě před jakýmkoliv magickým obřadem měli myslet na vlastní ochranu, která je opravdu velice důležitá, typy ochrany jsou různé, buď se naučíte vizualizovat vlastní ochranu v podobě magického štítu- nebudu ho zde rozepisovat, ale není problém si na internetu najít návod, nebo si můžeme pomoci trochu staršími obřady, které nás mohou ochránit, jeden který znám, u mě funguje už děsně dlouho a na 100%, potřebujeme k němu sklenici, ostré hřebíky, rozbité střepy a vlastní moč. Do sklenice nasypeme střepy a hřebíky, do toho vylijeme vlastní moč a zakopeme do země, nebudeme to zakopávat na zahradě, kde se každý rok ryje, nebo tam, kde by to mohl někdo najít a ublížit si, každý rok obřad opakujeme, pokud máme strach, že dojde k rozbití sklenice.Pokud nějakou ochranu už máme tak hurá do kouzlení :-)

Typy svíček

svíčky na magii můžeme použít vlastně jakékoliv, nejlepší jsou ručně vyrobené- ty mají největší magické účinky, nebo svíce vyrobené z včelího vosku, pokud budete potřebovat barvené z včelího vosku, tak je dost těžko seženete - jedině, že si je dobarvíte sami. A poslední jsou svíčky hotové - koupené, já mám nejradši takové klasické konzumní, žádné tlusté špalky, protože ve většině případech je dost nutné, aby svíčka dohořela a to potom čekat dva dny - no to není moc praktické, tlustší svíčky používám takové, které nechávám hořet pořád a nesouvisí přímo s daným obřadem- nebo na něj alespoň nemusím použít svíčku novou.

A tím se dostáváme do další fáze- většina věcí, které používáme na magické obřady by měla být nová, nebo alespoň koupena pro ten účel, pro který ji potom chceme použít, nebo jenom vysvěcena aby byla zbavena špatné energie, která se na ní mohla nabalit při jiném používání, dále bychom měli mít oblečení, které používáme také jenom na magické obřady, protože jsou prosáklé energií, která je spojena s magií, pokud budeme používat montérky, které máme do práce, tak by to v podstatě šlo také, pouze pokud bychom je pokaždé před obřadem vyprali a vysvětili, ale není to moc vhodné a ani praktické

Tvořivost je základ úspěchu

Jinak v Magii jako nikde jinde funguje tvořivost jako základní kámen k úspěchu-přesné opakování zaklínadel a postupů není tak účinné, jak by se mohlo zdát, mám doma Klíčky Šalamounovi, ale jenom jako historickou relikvii, kterou ani nechci brát vážně, magie jako všechny jiné obory se zdokonalovala časem a v dnešní době zabít a stáhnout živého berana kvůli kůži, z které si vyrobím pergamen... no uznejte, že to spíše inklinuje k magii neovladatelné, prosáklé zlem a temnotou a to my přece nechceme.

dalo by se říci, že většinu obřadů si tvoříme sami, jsou vhodné pouze šablony, které nám ukážou směr, ale zamknout se v převzatých poučkách a postupech nás uzavře do začarovaného kruhu, z kterého není cesta zpět a ani účinky které očekáváme nepřijdou, protože pokud místo vlastní tvořivosti opevníme svou víru ve správnost obřadu, tak potom věříme víc v postupy než v magickou sílu, kterou chceme použít pro svůj účel.

Před každým obřadem by jsme si měli několikrát zodpovědět na otázku, jestli úmyslně bezdůvodně neškodíme jiné bytosti, jestli jsou naše úmysly co nejčistší a to co děláme, si dokážeme srovnat se svým svědomím, pokud si na tyto otázky nedokážete odpovědět kladně, tak potom prosím nečtěte dále protože se nechci podílet na Vašem propadnutí peklu.

Základní pomůcky

1)mořská sůl pro očistu před rituálem
2) stolek pro oltář - malinký fantazii se meze nekladou
3) ubrus na přehoz přes stolek, buď jeden obyčejný bílý, nebo potom ubrusy barevné podle povahy rituálu
4) kadidlo, hledala jsem na internetu různé druhy kadidel a zjistila jsem, že pokud nechceme použít církevní kadidlo, tak si musíme pomoci sami, stačí nám koupit si aroma-lampu a buď můžeme použít přímo olej do aromalampy, nebo můžeme pálit různé bylinky podle potřeby, důležité je si uvědomit, že pracujeme s otevřeným ohněm, takže je důležité uchovat si zdravý rozum, zároveň není dobré vykuřovat byliny, které jsou jedovaté, stojí za to si zjistit z více zdrojů, jestli doporučená bylina není jedovatá, jinak můžete přijít k dost nepěknému úrazu, nebo se můžete i otrávit! Jinak ještě ke klasickému kadidlu-viz obrázek -to je tedy přímo byzantské starodávné kadidlo, které samozřejmě nikde nekoupíte, ale funguje to na principu- mísy, která je naplněna do 1/3 odspoda pískem, na něm je zapálené dřevěné uhlí, na které se dávaly pálit byliny, které vytvářily požadovaný vonný kouř. Pokud si to budete chtít vyzkoušet a nepracovali jste nikdy s otevřeným ohněm, tak Vás upozorňuji, že to děláte na vlastní zodpovědnost, protože celá mísa se po určité době rozpálí, takže když jí necháte na dřevěném podkladu, což je třeba obyčejný dřevěný stůl, tak potom můžete počítat s požárem, který byste nemuseli uhasit. Na jedněch stránkách jsem četla dokonce návod, jak si udělat jednoduché kadidlo z obyčejné použité plechovky, takže opravdu se fantazii meze nekladou.
5)vlastní svíčky pro rituál, pokud si potřebujeme udělat vlastní, tak potom stačí koupit si v lékárně tuhý parafín, v drogerii knot, hrnec větší, prázdnou plechovku, bylinky, nebo vonné esence, podle povahy obřadu,potom do hrnce dáme vařit vodu, do něj dáme plechovku kam nalámeme parafín a rozpustíme ve vodní lázni, přidáme bylinky, nebo jiné esence podle potřeby a potom, odstavíme z plotny a namáčíme knot, vždy necháme ztuhnout a zase ponoříme, dokud nedocílíme tloušťky, kterou potřebujeme,nebo si můžeme vytvořit nějakou formu, kterou vylijeme parafínem a samozřejmě nezapomeneme přidat knot, ale to je jenom pro zručnější. Jinak si koupíme hotové svíce, které použijeme.
6)Rydlo, nebo rituální nůž -no stačí i obyčejný nůž, ale měl by být nový a používaný pouze pro rituály a ne na krájení chleba.Měl by mít bílou rukojeť, ale jestli není tak se z toho nestřílí. samozřejmě, čím jednodušší, tím lepší.
7)Magickou misku- měla by být z ušlechtilého kovu na pálení částí oděvů a tak podle potřeby.Pokud nebude, tak se myslím taky nic nestane- pořídíte si jí až jí budete potřebovat
8) Svícen - je jedno jaký, samozřejmě by měl být nový a takový, aby byl co nejvíce praktický , může jich být i více, prostě podle potřeby
9) Číše je jedno z jakého materiálu-sklo, alabastr, kamenina, porcelán, je to jedno, opět platí, že jen pro magické obřady a ne ten, který vytáhneme z kuchyňské linky.
10)Kniha stínů- zapisují se tam zaříkadla a tak, já jí třeba nepoužívám, ale zapisuji si to do počítače, což teda si není moc příhodné, ale u mě to funguje.
11) Byliny-podle potřeby na určité kouzlo
12) Oblečení které máme pouze pro obřad- fantazii se meze nekladou někdo preferuje také absolvovat celý obřad nahý, ale mě oblečení pro tento účel docela vyhovuje
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář