Jdi na obsah Jdi na menu
 


numerologie

12. 5. 2007

Historie numerologie

Numerologií se vyspělé kultury zabývaly ještě před existencí astrologie. Víra ve skrytý význam čísel sahá daleko do minulosti. Již obyvatelé Egypta a Mezopotámie jim připisovali hlubší význam v souvislostech s přírodními zákony. Např.číslo 30 Babyloňané přisuzovali bohu Měsíce, protože jeho oběh trval 30 dnů. S čísly se setkáváme i v Bibli za 7 dnů stvořil Bůh tuto zem. V Řecku povýšili pythagorejci starou orientální mystiku na vědecký systém a zastávali názor, že "číslo je podstatou věci".

Za zakladatele numerologie je považován řecký filozof Pythagoras (6 století před Kristem), který pokládal čísla 1,2,3 a 4 za posvátná, neboť symbolizovala proces stvoření a vzniku světa. A tak dál bych mohla pokračovat.

Moderní esoterika přiznává číslům určité vibrace, které na nás z těchto čísel působí a tím také utvářejí naši osobnost. Celý vesmír, universum a příroda je tvořena z miliard různých vibrací. Čísla se symbolickým významem představují jen nepatrnou část těchto vibrací, které si nevybírá člověk, ale sama příroda. Protože jsme součástí tohoto světa, působí tyto vibrace čísel i v nás samých. Síly světa nás prostupují a my tímto prostřednictvím pociťujeme jeho moc. Toto již znali indičtí filozofové, kteří tvrdili, že prostřednictvím center čaker do nás vstupuje životní energie a síla. Dalo by se říci, že člověk podléhá vlivu určitých čísel, která řídí jeho život.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

čím jsem byl

(Milan Procházka, 26. 4. 2014 19:10)

narození 18.4 1962