Jdi na obsah Jdi na menu
 


magie1

11. 5. 2007

ObrazekCo je vlastně čarodějnictví ?

Čarodějnictví: praktikování přirozené magie - používání bylinek, svíček, kamenů, a dalších magických předmětů, zaklínání, prospěšná magie (láska, úspěch, zdraví, přátelství). Čarodějnictví je způsob životního stylu. Ve většině tradičních čarodějnických směrů je symbolizováno vyvoláváním mužských a ženských aspektů Božského vesmíru, sebe samého a přírody jako celku. Zahrnuje projev mužského a ženského jako spojení Boha a Bohyně. Čarodějnictví má základ ve vesmíru. Je to respekt a úcta ke všemu živému. Ti, kteří jsou aktivně zapojeni, často věří v reinkarnaci, karmu a Zákony Odpovědnosti.


Věří čarodějnice/mágové v ďábla?


Osoby praktikující čarodějnickou činnost se neklanějí "ďáblu", protože pohanské Čarodějnice nevěří v ďábla. Tato zavádějící představa byla vytvořena převážně křesťanskou církví jako prostředek pro zničení čarodějnických pověr a praktik, které byly často vnímány jako nepřátelské vůči tomu, co "církev" chtěla šíři po světě.Jaký je rozdíl mezi bílou a černou magií?

Existuje všeobecně rozšířená představa, že černá magie je manipulativní a temná, zlá. Zatímco magie bílá je všeobecně považována za dobrou, hodnou, pomocnou.
Magie sama o sobě není ani černá ani bílá, avšak ti, co ji vykonávají často zapadají (přiklánějí )do jedné nebo druhé kategorie.


Čarodějnictví znamená zlo?

Ne! Avšak všude na světě existují lidé dobří i špatní bez ohledu na jejich vyznání. Čarodějnictví je vyznáním cti a úcty ke všemu živému. Znamená, že cokoliv děláte, vaše činy by neměly žádným způsobem nikomu ublížit. A pokud se opravdu někdo rozhodne škodit jen tak, aby to té "koze" natřel věřte, že se časem kouzlo vrací je to jako byste vyslali vlnu, která když najde cíl a zasáhne ho se navrací zpět.


Co to je Pentagram?

Pentagram - Pěticípá hvězda symbolizující západní pohanství. Je to starý symbol s mnoha významy. Vždy bývá postaven s vrcholem vzhůru. Může představovat 4 živly s pátým duchem nebo to má být člověk s roztaženými končetinami, představující smysl a hmotu. Někdy je hvězda v kruhu a potom se nazývá pentakl. Satanské kulty často používají pentagram, ale obracejí jej, aby symbolizoval hmotu nad duchem, podobně, jakt o dělají s křesťanským .


Kdo je čarodějnice?

Osoba, která se zabývá magií. Pojem "čarodějnice" však není specifický pro žádné vyznání. Existují kouzelnické čarodějnice, křesťanské čarodějnice, židovské čarodějnice (většinou se nazývají Mystikové), satanské čarodějnice, čarodějnice Woodou a mnoho jiných. Každé z těchto vyznání užívá pojem čarodějnice k bližšímu určení osob, kteří zahrnují magii do své víry a jejich počínání. Ne všichni čarodějníci však zároveň používají magii v souvislosti s jakýmkoliv vyznáním.


Co je zaklínadlo?

Zaklínadlo - je název pro slova, rituální činnost či symbolický předmět, formuli, gesto, o kterých se věří, že má schopnost odvrátit zlo nebo dopomoci ke štěstí. Zaklínadlo je soustředěná energie, manipulované a vyřčené pro specifický záměr nebo účel. K soustředění dochází pomocí energie, pozornosti, někdy pomůcek nebo jiných předmětů jako elixírů či lektvarů.

Negativní magie je magie užitá k obrácení přirozeného běhu událostí ve vlastní prospěch, ovlivňuje ostatní tím, že s nimi manipuluje a ovládá je a to většinou bez jejich svolení.

Pozitivní magie je obvykle užívaná pro nesobecké účely a často zahrnuje pomáhání jiným a uzdravování, přivolávání si štěstí, lásku, zdraví, úspěch,...... Není provozována bez svolení všech "zúčastněných" a snaží se dosáhnout co nejpozitivnějšího a možná nejlepšího výsledku, který si všichni přejí.


Každá magie může vyvolat vedlejší účinky, a to bez ohledu na to, je-li to magie pozitivní či není. V případě pozitivní magie nejsou vedlejší účinky problém, protože bývají prospěšné. Negativní magie, ale může vyvolat nebezpečné vedlejší účinky (pokud někomu ublížíte a on na to přijde či se vám to nepovede - vaše kletba nebo kouzlo se navrací vám zpět a to trojnásobně, ikdyž podle mého je to i desetinásobně !)Tantrická magie co to je?


Tantrická neboli sexuální magie byla vyvinuta jogíny a později využívána alchymisty. Tantra je založena na teorii, že sex (s partnerem či bez) a následná vzrůstající orgasmická extáze může dovést člověka blíž k bohu anebo ho s ním dokonce spojit. Tantrická magie zahrnuje oddalování orgasmu tak dlouho, jak je to možné, aby orgasmus nabyl na síle. Tento akt zvyšuje hladinu uvědomění nebo vědomí, při kterém se daný magický záměr uskuteční.

Může magii provozovat každý?

Je to možné: magii může provozovat každý, kdo je ochotný naučit se příslušné techniky. To vyžaduje disciplínu, cvičení a jistou praxi a samozřejmě odhodlání-vše závisí na stupni pokročilosti, kterého chceme dosáhnout. Pokud se chce někdo něco naučit musí být však především trpělivý. Chodit, psát, počítat i mluvit jste se také nenaučili do druhého dne, ale postupným opakováním do té doby než jste zvládli první krok, slovo,....

Jak se člověk magii naučí?

Učením a vykonáváním. Záleží to na druhu magie, který se chcete naučit. Je vhodné číst, ptát se, studovat, cvičit a zase číst, psát, ptát se, studovat, cvičit, vykonávat. Podle mého je také důležité naučit se trpělivosti a magii používat jen tehdy je-li to opravdu nutné. Pokud si někdo bude dokola neustále vykládat karty nebo kývat kyvadlem na každý nový krok moc daleko nedojde.


Jaké jsou různé druhy magie?

Kromě těch druhů, o kterých jsme už psala "černá" a "bílá" - ale raději používám označení jako je magie s pozitivním účinkem a negativním účinkem, tantrická , existují ještě magie svící, bylinková, symbolická, barevná, magie kamenů, uzlová, měsíční a živelná,.... Ani teď není seznam kompletní. Existují ještě magie andělská, vílová, stromová, .......
Je důležité, abyste pochopili, že všechny tyto druhy magie mají společného jmenovatele: úmysl a vizualizaci (představivost.) Čím lepší vizualizace - představivost a čím jasnější úmysl, a "chtění" , aby se přání vyplnilo, tím větší jsou šance na dosažení požadovaného - chtěného výsledku.


Jaké jsou magické nástroje?

Nejdůležitější je uvědomit si, že veškerá magie vychází z vás a ne z nástrojů. Nejčastěji používané nástroje v magii jsou atham, hůlka, kalich, bollin, hůlka, koště, kotlík, kadidelnice, kadidlo, kniha stínů. Tento seznam není celý - patří sem také drahokamy, bylinky a svíčky, magické písmo, kyvadlo,.....

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Magie

(Eliska, 14. 10. 2017 21:23)

Ahoj pomuzes mi prosim s tim jak se naucit magii? Uzitecne rady posilej prosim na email elza.krejcova@gmail.com

Magie

(Enchantress, 12. 7. 2012 10:06)

Omlouvam se ale tento E-mail mi už nejde (to pod tímto příspěvkem)
--- Anah.Hl@seznam.cz ---

Magie

(Enchantress, 12. 7. 2012 9:53)

Je ještě nějaký tip na astrální cestování moc mi to nejde. Napiš prosím - Nimsai@seznam.cz , chtěla jsem také poděkovat za to co tu děláte. A jestli mohu poprosit taky pomoc s nějakými prvními krůčky magií. Díky moc.

magie

(Adela, 16. 6. 2012 19:29)

Ahoj mohla bys mi napsat na email jak se naučit magii muj email je vanesakostkova@seznam.cz

magie

(A, 4. 3. 2012 16:09)

prosím jak se mám naučit magii?
napište mi prosím na můj email:semada121@seznam.cz
(vše malým)
napište prosím

jak

(Petr, 19. 8. 2011 11:58)

Ahoj, prosím, napíšeš mi na email jak postupně začínat s magií můj email je: petris.d@seznam.cz díky předem

jak

(katerina , 26. 5. 2010 15:51)

jak to me to nejde mam mit otevrene oci nebo nenapis mi sem prosim chtela bich to skusit

Astrální cestování!

(Čarodějka Veronika, 29. 11. 2009 9:14)

Znáte Astrální cestování? To je cestování mimo tělo...opustíte své fyz. tělo a jste něco jako duch!

Můžete létat, dýchat pod vodou, objevovat nové světy, obletět zeměkouli, zastavit čas, strašit známé, mluvit s anděli, představíte si kde chcete bejt a tam budete, podívat se do minulosti, do budoucnosti,...........atd....!!!!!!!!

Je to super! Dám vám návod:
1) Sedněte si nebo lehněte
2) 100% uvolněte tělo, nehýbejte s ním
3) zavřete oči a představte si např.:
-jak jste v kuželu a chcete proletět špičkou
-že se vaše tělo odlepuje od fyzického těla
-že padáte do studně
-že létáte a spadnete
4)měli by jste opustit své tělo

VEMTE NA VĚDOMÍ, ŽE SE TAKÉ NEMUSÍTE VRÁTIT!!! BUĎTE PŘIPRAVENI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jste spojeni s vaším astrálním tělem stříbrnou nitkou!
Aby jste opustili své fyz. tělo představte si cokoliv co ve vás vyvolá vibrace-Nelekejte se jich! Jinak proces zastavíte!

Vrátíte se zpět do těla tak , že na své tělo jen pomyslíte nebo vzpomenete!!!!

polio

(kloprt, 12. 10. 2009 22:42)

vzdusni vir

ahoj

(martina vršovská, 18. 6. 2009 16:14)

jak fungjí amulety?a kde se dají sehnat? můj meil je martjanek@seznam.cz

Title

(tomas, 4. 2. 2009 19:26)

Pls napsala bys mi na mail jak zacit s magii?muj mail je tomas950@seznam.cz

ahoj!

(veronika, 2. 12. 2007 17:19)

Prosím mohla by s mi napsat na meil jak udělat první krok v magii a jak si se k ní dostala ty?Muj mejl je gotic15@seznam.cz predem děkuju